Murat Kurum kimdir Aslen nereli

Sayfa içeriği; Murat Kurum kimdir, Murat Kurum aslen nereli, Murat Kurum kaç yaşında, Murat Kurum hakkında kısaca merak edilenler..

Murat Kurum kimdir?
Murat Kurum, 1976 yılında Ankara‘da doğdu. Orta eğitimini Ankara Mimar Kemal Lisesinde tamamladı. Üniversite eğitimini ise 1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2017 yılında Kentsel Dönüşüm Yüksek Lisansını tamamladı.

1999-2005 seneleri arasında inşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında görev aldı. TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda uzman olarak görev yaptı. 2006 – 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğünü, 2009 yılından 2018 yılı Temmuz ayına kadar T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü.

Yeni kabinenin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, evli ve 3 çocuk babasıdır. Aslen Murat Kurum baba tarafından Konyalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir